Kleine krachtpatser
De 8x20 trinovid van Leica is een kleine krachtpatser zoals je van het merk mag verwachten. Deze compacte verrekijker heeft een lensdiameter van 20 millimeter. Maar vergis u niet, de verrekijker is heeft een lichtopvang die te vergelijken is met een verrekijker met een twee keer zo grote lensdiameter. Het beeld welke de Trinovid weergeeft is zeer scherp en is al scherp vanaf drie meter. Ook het prisma van de Trinovid is voorzien van een phase coating.
De verrekijker is niet volledig waterdicht maar wel spatwaterdicht. Laat de kijker dus niet in te natte omgevingen achter.
Leica Sport Optics
Leica is een merk dat bekend staat om de hoge kwaliteit optieken. Zo maakt Leica naast verrekijkers ook telescopen, camera's en lenzen voor camera's. Deze lenzen worden ook door andere optiek merken gebruikt zoals Pentax en Panasonic. Panasonic gebruikt Leica lenzen onder andere bij de befaamde Lumix serie.

Er zijn nog geen beantwoorde vragen over de Leica Trinovid 8x20. Wees de eerste om een vraag te stellen!
| Algemeen | ||
|---|---|---|
| Type | dakkant verrekijker | |
| Merk | Leica | |
![]() | Serie | Trinovid |
![]() | Garantie | 2 jaar |
![]() | Kleur | zwart |
| Waterdicht | ![]() | |
| Kompas | ![]() | |
| Geschikt voor brildragers | ![]() | |
| Oogschelpen | ![]() | |
| Afmetingen & Gewicht | ||
![]() | Gewicht | 235 gram |
| Optiek | ||
| Lensdiameter | 20 mm | |
| Vergroting | 8× | |
| Eye relief | 14 mm | |
| Uittredepupil | 2,5 mm | |
| Schemergetal | 12,6 | |
| Lichtsterkte | 6,3 | |
| Gezichtsveld op 1000 meter | 113 m | |
| Lens-coating | Optimaal multi-coating | |
| Glasmateriaal | BaK-4 | |
| Dioptrie-aanpassing | ![]() | |
| Bereik dioptrie-aanpassing | ± 3,5 | |
| Coating prisma | Phase coating (P) | |