Indrukwekkende allrounder
Deze handzame, groene, met rubber beklede Cobra 10x42 verrekijker is uitstekend geschikt voor bijvoorbeeld het observeren van vogels of het aanschouwen van vergezichten tijdens uw vakantie. Met de grote, bijgeleverde "twist-up"-oculairen is deze ook erg handig voor brildragers. Kenmerkend voor dit type verrekijker is het rustige, aangename beeld dat het levert. De lenzen hebben een prachtige, groene multi-coating.
Specificaties en toebehoren





Bryan, Alphen a/d Rijn | woensdag 25 april 2012 om 11:57 | een paar weken in bezit
Prijs-kwaliteit verhouding is zeer goed, verder een prettige kijker die doet wat je er van verwacht. Een aanrader voor iedereen die een kijker hobby-matig gebruikt.
Natuur / vogels kijken.
Oorspronkelijk geplaatst op verrekijker-expert.nl
Pascal, Vinkel | zondag 24 juli 2011 om 20:03 | Behulpzaamheid: 88 van de 135 | een maand in bezit
Heb de verrekijker aangeschaft voor op de boot, daarom wilde ik een verrekijker die bestand was tegen een stootje en waterdicht was. Ondanks dit is hij toch lekker licht en geeft een zeer helder beeld. Ik hang hem ook om mijn nek als ik de hond ga uitlaten in het bos. Kortom een allround metgezel.
Gebruik de verrekijker voor het spotten van (water)vogels en de natuur.
Oorspronkelijk geplaatst op verrekijker-expert.nl
Vraag: Anoniem, 12 september 2011 zit er een statief aansluiting op deze verrekijker? Antwoord: Er wordt inderdaad een statiefaansluiting bijgeleverd. U heeft hiervoor echter nog wel de volgende accessoire nodig: www.verrekijker-expert.be/statiefadapter
Vraag: Klaas, 29 september 2010 Ik zou graag willen weten wat het helderheidsgetal en het schemergetal is van deze kijker. Antwoord: Het helderheidsgetal is 17.6 en het schemergetal 20.5.
Vraag: Klaas, 29 september 2010 Wat is de "Gezichtsveld op 1000m" bij deze kijker? Antwoord: Het gezichtsveld is 105 meter.
Vraag: Anoniem, 28 juli 2010 waar staat "dakkant" voor? Antwoord: Er zijn twee types verrekijkers, dakkant en porro. Porro verrekijkers zijn iets breder en maken gebruik van andere prisma's waarbij het licht gebogen wordt, dakkant verrekijkers zijn compacten waarbij het licht in een 'rechte' lijn naar het oog wordt geleidt. Een uitgebreide uitleg over de verschillen kunt u hier vinden: www.verrekijker-expert.be/customer-service/over-verrekijkers.html
| Algemeen | ||
|---|---|---|
| Type | dakkant verrekijker | |
| Merk | Optisan | |
![]() | Serie | Cobra |
![]() | Garantie | 2 jaar |
![]() | Kleur | groen |
| Waterdicht | ![]() | |
| Afmetingen | 155×127×53 mm | |
| Afmetingen & Gewicht | ||
![]() | Gewicht | 623 gram |
| Optiek | ||
| Lensdiameter | 42 mm | |
| Vergroting | 10× | |
| Uittredepupil | 4,2 mm | |
| Focus dichtbij | 5 m | |
| Schemergetal | 20,5 | |
| Lichtsterkte | 17,6 | |
| Gezichtsveld op 1000 meter | 105 m | |
| Lens-coating | Multi-Coated (MC) | |
| Glasmateriaal | BaK-4 | |
| Dioptrie-aanpassing | ![]() | |
| Bereik dioptrie-aanpassing | ± 5 | |